Lato to czas wakacji, urlopów. Wreszcie mamy możliwość zorganizować nasze wymarzone wyjazdy. Z tyłu głowy mamy jednak świadomość, że szczęśliwe chwile są ulotne. Siedząc później grudniowym wieczorem pod kocem, po ciężkim dniu w szkole/pracy, pragniemy mieć do czego wracać myślami. Jak więc przedłużyć trwałość wspomnień, gdyby pamięć zawiodła? Jakie pamiątki z wakacji będą tymi odpowiednimi? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Dla fanek kolorowych paznokci i nie tylko

Jeśli lubisz malować swoje paznokcie, a kolekcjonowanie nowych lakierów jest Twoją pasją, rób to nawet na wakacjach! Zamiast kupować kolejną figurkę, która będzie się jedynie kurzyła na półce, proponuję w każdym odwiedzonym miejscu zakupić lakier do paznokci, w kolorze który najbardziej kojarzy Ci się z danym terenem. Po powrocie do miejsca zakwaterowanie podpisz go nazwą miejsca/ miejscowości w której się obecnie znajdujesz. Tym sposobem będziesz zadowolona ze swych pamiątek i przy każdym późniejszym malowaniu najdzie Cię chęć na wspomnienia.
Oczywiście lakier do paznokci jest przykładową propozycją. Pomyśl, co Ty lubisz kolekcjonować i dopasuj swoje pamiątki do siebie. Może wolisz błyszczyki do ust, kolczyki, a może po prostu magnesy bądź pocztówki są właśnie Twoją pasją…?

Męskie a jednocześnie użyteczne i minimalistyczne

Użyteczność jest jedną z najbardziej wymaganych przez mężczyzn cech. Panowie częściej niż kobiety stawiają na minimalizm, dlatego ich sposób kolekcjonowania wspomnień będzie wyglądał nieco inaczej niż kobiet. Mężczyźni bardzo często stawiają jedynie na własną pamięć. A może warto stworzyć przynajmniej w telefonie folder z jednym wybranym zdjęciem z każdego dnia? Ciekawym rozwiązaniem jest także kolekcjonowanie biletów wstępu do wszelkich atrakcji. Nie zajmują one wiele miejsca, a są łatwym narzędziem odświeżającym wspomnienia i mogą się przydać za kilka lat, jeśli będziecie chcieli odtworzyć trasę dawnej wycieczki.
Gdyby te propozycje nadal do Ciebie nie przemawiały, to może warto przywieźć z wakacji po prostu kilka śrubek lub nakładek, których wiecznie brakuje…?

Co ponad to?

Innym sposobem będzie prowadzenie dziennika. Nie musi być to zwykły dziennik. Można prowadzić go np. na wzór dziennika kapitana statku jeśli jesteście nad morzem, z perspektywy pasterza z gór, bądź tubylca z egzotycznego kraju w którym się znajdujesz. W ten sposób z wspomnień stworzysz własną książkę przygodową.

A jeśli nie mam ochoty na pisanie?

Teraz pomysł dla odważnych i lubiących zawierać nowe znajomości. Będąc na wakacjach przygotuj notes i zaczepiaj (tylko kulturalnie i nie nachalnie!) przypadkowych przechodniów. Jeśli uda Ci się nawiązać przynajmniej krótką, luźną rozmowę poproś o wpisanie do Twojego notesu np. ulubionego cytatu. Na koniec wakacji powstanie prawdziwa skarbnica złotych myśli. Poznawanie w ten sposób nowych osób może stać się niezłą zabawą. Uwaga! Nie ryzykuj jednak prośbą o wpisanie danych osobowych, gdyż w ten sposób możesz wzbudzić nieufność.

Kreatywnie spędzone wakacje to te, które najbardziej utkwią Ci w pamięci. Nie od dziś wiadomo, że osobom, które pracują umysłowo poleca się odpoczynek w formie aktywności fizycznej i odwrotnie. Spraw, aby właśnie te wakacje stały się dla Ciebie źródłem niezapomnianych wspomnień!