Polacy kochają turystykę – pod tym względem nie ma żadnych wątpliwości. Pod koniec XX – go wieku skoncentrowali się mocno na wyjazdach zagranicznych. Taki stan rzeczy zapewne wynikał z tego, że Polacy byli głodni poznawania świata. Rzeczywiście, początkowo hitem były wycieczki objazdowe – zwiedzanie najciekawszych miejsc na świecie było oczywiste. Z czasem prym przejęły wczasy wyłącznie pobytowe, połączone bardzo często z opcją all inclusive (wszystko wliczone). Opcja ta nie sprzyjała wychodzeniu poza bramy ośrodka hotelowego, na którym wczasowicze mieli zapewnieni wszystko – od jedzenia i napojów (w tym alkoholowych), zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze na ciało, fitness club, wytworne kolacje w restauracji po starannie wyselekcjonowane pamiątki. All inclusive jest bardzo wygodną formą wczasowania, ale bywa też i zmorą – bo jak zrozumieć pobyt w Egipcie bez zobaczenia najcudowniejszych zabytków cywilizacji faraonów? Boom na Polskę narasta Swego czasu media nie popisały się z pokazywaniem Polski. Trend był taki, że „importowano” wartości zagraniczne, a krajowe odstawiono do lamusa.

Boom na turystykę w Polsce

Polskiej blogosferze można zawdzięczać turystyczny powrót do Polski. Ponadto sytuacja na świecie mocno przyczyniła się do zahamowania sprzedaży wczasów w krajach takich jak Egipt, Turcja czy Tunezja – oczywiście miało to miejsce u osób ze zdrowym rozsądkiem, bo osoby bez troski o własne bezpieczeństwo decydowały się na wyjazd chociażby do Turcji bezpośrednio po zamachu stanu. Nie straszne też im były zagrożenia terrorystyczne, gdyż znajomi byli i wrócili cali. Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu zapowiadany był wzrost cen w polskich kurortach i uzdrowiskach. W rzeczy samej w topowych miejscowościach wczasowo – wypoczynkowych nigdy nie było tanio, ale i tam było pełne obłożenie.

Ekonomiczne polskie wakacje

Alternatywą dla drogich kurortów są urocze nadbałtyckie wsie letniskowe, chociażby takie jak Gąski, w których baza noclegowa jest przystępna na każdą kieszeń. Noclegi Gąski to szansa na jakościowy wypoczynek na przepięknej plaży, na dodatek niezatłoczonej nawet w pełni sezonu.

Co robić w Gąskach?

Oczywiste jest, że ludzie są spragnieni wypoczynku wśród dźwięków fal Bałtyku. Zatem pierwsze dni w Gąskach zostaną zdominowane przez plażę. Tutaj króluje wypoczynek bierny. Jeśli chodzi o wypoczynek czynny, to można polecić wyprawy rowerowe po okolicy połączone ze zwiedzaniem nadmorskich zabytków lub z wizytami w centrach rodzinnej rozrywki.