Przeglądając katalog biura podróży każdy z nas natrafia na coś, co przypada mu do gustu. Na co więc zwracamy uwagę, przy wyborze wakacji swoich marzeń? Pierwszym takim ważnym punktem jest rodzaj transportu. Są oferty z dojazdem własnym, ale bardziej popularny jest autokar i samolot. Najdroższa jest wersja lotnicza i zarazem najwygodniejsza. Ale są osoby, które być może nie mają tylu pieniędzy na samolot lub też po prostu boją się latać – więc wybierają jazdę autokarem. Kolejną bardzo ważną sprawą jest hotel. I tutaj można wymienić sporo podpunktów.

Pierwszą jest ilość gwiazdek. Mogą być hotele dwugwiazdkowe, ale też i nawet pięcio. Im więcej gwiazdek, tym lepszy standard, lepsze wyposażenie i lepsza obsługa – ale też wiadomo, że wtedy oferta jest droższa. Niektórzy zwracają uwagę na to, czy przy hotelu jest basen, siłownia czy też przykładowo ładny ogród. Każdy ma bowiem jakieś tam własne wyobrażenie idealnego miejsca na spędzenie wakacji. Jeżeli chodzi o wybór hotelu, często też patrzymy na jego położenie. Dobrze, kiedy jest blisko plaży, bo wtedy nie trzeba będzie daleko dochodzić.

Ludzie młodzi też wolą, kiedy hotel jest w centrum – blisko sklepów i dyskotek, a więc chcąc nie chcąc, w gwarze. Zaś starsi patrzą na to, aby takowy był an uboczu, w zacisznym zakątku. Jadąc na wakacje sprawdzamy jeszcze wyżywienie. I tutaj w ofercie może być tylko śniadanie, może być śniadanie i obiadokolacja, ale może też być najbardziej luksusowa wersja All inclusive, czyli posiłki i napoje podawane są przez całą dobę. Sporo ludzi patrzy na cenę oferty. Ważna jest także miejscowość, w której hotel się znajduje. Jednym odpowiada bardzo rozrywkowa, podczas gdy inni poszukują jakieś zacisznej mieścinki. Jedni wolą nowoczesne miasta, inni zaś takie, w których można będzie odczuć dawną historię danego kraju.

Tak więc jak widać, dla każdego z nas jedna oferta może być inna. Jedni mogą uważać, że jest to idealny traf, zaś inni będą twierdzili, że coś takiego jest nic nie warte. Każdy może jednak mieć swoje zdanie.