Planując odwiedzić Austrię warto zapoznać się z topowymi atrakcjami turystycznymi mających związek z naturą. Oto one:

  1. Błękitne źródło w Tyrolu – leży w małej dolinie i jest największym źródłem wody pitnej. Jego magnetyzm polega na zmieniającym się kolorze źródła w zależności od padającego światła. Z uwagi na jego nadzwyczajność jest pierwszym pomnikiem przyrody w Tyrolu.
  2. Rogner Bad Blumau – najpiękniejsze termy. Fasada łaźni termalnych zbudowana została w Muzeum Sztuki w Wiedniu przez Friedensreicha Hundertwassera. Posiada zielone dachy, kolorowe fasady i złote kopuły. Tam też w Bad Blumau znajduje się najstarszy dąb w Europie, w bogato porośniętej lasami Styrii. Tutaj więcej informacji o tej atrakcji: https://skyscrapers.pl/rogner-bad-blumau-austriacki-kompleks-wyprzedzajacy-epoke/.
  3. Zielone jezioro – zalane krystaliczną wodą górską drzewa i łąki tworzą najciekawsze miejsce mocy w Gruenner See. Teren wypełnia się zieloną wodą pod koniec kwietnia, wraz z topniejącym śniegiem.
  4. Kamienie Wackelstein – w dolnej Austrii znajduje się sześciometrowy blok granitowy z głębokim wyżłobieniem. Zbierana w nim woda według legendy ma działanie lecznicze.
  5. Ryczące wodospady w rejonie Krimml – naturalne miejsce uzdrowiskowe, o właściwościach wzmacniających układ odpornościowy oraz leczący takie schorzenia jak alergie czy astmę. Znajdują się w Regionie Parku Narodowego Wysokie Taury.
  6. Kamienne kręgi – mistyczne skały w Vorarlberg działają pozytywnie na pielgrzymów.”Ładują baterie”, poprawiają nastrój turystom. W epoce kamienia łupanego służyły jako obserwatoria nieba.
  7. Ścieżka mocy w Maria Laach – ścieżka jest idealnym miejscem aby odkryć zbawienny wpływ wędrówek szlakami górskimi i turystycznymi. Ścieżka prowadzi przez park krajobrazowy aby dojść do gotyckiego sanktuarium będącego źródłem siły.